Otopark Kamera Sistemleri, Bir işletme sahibi olarak, çalışanlarınızın ve envanterinizin emniyet ve güvenliğinin ne kadar hayati olduğunu bilirsiniz. Olası hırsızlıklar veya diğer suçlar konusunda sizi uyarmak için bir güvenlik sisteminiz ve kameralarınız olabilir. Fakat işinizin dışını düşündünüz mü? Tüm yaya ve araç trafiğinin olduğu otoparklar güvenliğin son derece önemli olduğu alanlardır. Ancak şiddet içeren saldırı, araba hırsızlığı, hırsızlık ve darp gibi suçlar için bir mıknatıs olarak tanımlanırlar. Adalet İstatistikleri Bürosu’na göre, mülkiyet suçlarının %10’undan fazlası otoparklarda ve garajlarda meydana gelecektir.

 

Neden Otoparklar?

Suçlular, saklanma yerlerinin bolluğunu ve park yerlerinin tenhalığını çok çekici bulurlar. Bu, suçlulara iş yerinize giriş ve çıkış olarak hem müşterileri hem de çalışanları hedef almak için birinci sınıf bir fırsat sağlar. Varsayım, alanın izlenmediği ve bu da tespit edilmeden suç işlemelerine izin verecek.

Otopark Kamera Sistemleri

Neden Arabaları Hedef Alıyorlar ?

Suçlular, arabalardan değerli eşya çalmayı bir fırsat suçu olarak görürler. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, hırsızlığa uğrayan arabaların yaklaşık %99’unun kilidinin açık olduğunu söylemektedir. Arabalardan en çok çalınan eşyalar: sırt çantaları, nakit paralar/madeni paralar, cüzdanlar, elektronik eşyalar, mücevherler ve bariz değeri olan diğer her şey.

Otopark Kamera Sistemleri

Otopark Kamera Sistemleri için Ne yapabilirsin?

Bu tür davranış, suç faaliyetini caydıran bir ortam sağlamanın önemini açıklar. Suçlular için saklanacak yerlerin sayısını sınırlayın, bol miktarda aydınlatma kurun ve alanı izleyin. Ancak, özel bir güvenlik personeli kiralamak birçok küçük işletme için finansal olarak uygun olmayabilir. Otoparkınızda güvenli bir ortam sunmanın en üretken ve uygun maliyetli tek yolu, göze çarpan bir şekilde yerleştirilmiş otopark güvenlik kameraları kurmaktır .

Otopark Kamera Sistemleri

Suç Caydırıcı Özelliği

Otopark güvenlik kameraları 7 gün 24 saat otoparkınızın izlenmesini sağlayabilmektedir. Bu, güvenlik olaylarına gerçek zamanlı olarak yanıt verilmesini sağlar ve aynı zamanda suçların oluşmasını en baştan engellemenin harika bir yoludur. Çoğu suçlu bir suç işlemeden önce bölgeyi araştıracağından, deponuzun, okulunuzun, alışveriş veya üretim merkezinizin veya diğer ticari tesisinizin otoparkında fark edilir. Yüksek kaliteli güvenlik kameralarına sahip olmak, suçluyu olay yerinden uzaklaşmaya ikna etmeye yardımcı olabilir. Otoparkınızda bir suç meydana gelirse, otoparkta kamera bulundurmak, yetkililere durumu daha iyi anlamaları için ihtiyaç duydukları görüntüleri kusursuzca verir. Doğru otopark kamera sistemleri ile en büyük otoparkı bile suçtan arınmış bir bölge haline getirebilirsiniz.

Otopark Kamera Sistemleri

Otopark Kamera Sistemleri Suç Harici Olaylar

Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü, suça ek olarak, araç kazalarının yaklaşık %20’sinin otoparklarda meydana geldiğini istatislikler ile ıspatlamaktadır. Otoparkınızda meydana gelen bir kaza esnasında, otopark kamera sistemi size olayı anında görme ve ilgili makamları uyarma konusunda bir adım öne çeker. Güvenlik Kameraları, yetkililerin ne olduğunu belirlemelerine ve uygun önlemleri almalarına yardımcı olma konusunda kritik öneme sahiptir. Otoparkınızda doğru kamera sistemine sahip olmak, sizi maliyetli trafik kazalarından ve sahte sigorta taleplerine maruz kalmaktan korur.

Otopark Kamera Sistemleri

Otopark Güvenlik Kameraları

Günümüzün güvenlik kameraları, plaka tanıma , yüz tanıma ve merkeze kablosuz bağlantı gibi otopark kameraları için faydalı özellikler sunar. Gece veya düşük ışıkta video kaydı için kızılötesi görüntüleme, çoğu modern IP kamerada standart olarak gelir. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek veya otoparkınız için ücretsiz güvenlik danışmanlığı almak için 0(262) 606 0 150 numaralı telefondan deneyimli gebze güvenlik kamerası uzmanlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.