Fabrika güvenlik kamerası sistemleri

Fabrika Kamera Sistemleri, doğru ürün seçimi ve doğru montaj yapıldığında yöneticilere ve fabrika sahiplerine inanılmaz bir kolaylık sağlamaktadır. Kereste, bakır ve çelik gibi hammadde hırsızlığı tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve hırsızlar daha yüksek sıklıkla fabrikaları ve diğer depolama tesislerini hedef alıyor. Bir çok fabrika, rekabet gücünü korumak için yüksek düzeyde korunan ticari sırlara da güvenir. Kapsamlı bir güvenlik kamerası sistemi, binanızı, çalışanlarınızı ve malzemelerinizi korumanın yanı sıra büyüyen bir pazarda rekabet gücünüzü korumanıza yardımcı olabilir.

Fabrikalarda Kamera Sistemlerinin Avantajları

Hırsızlığı önler : Güvenlik kameralarının göze çarpacak şekilde konumlandırdığında hırsızlığı caydırdığı görülmüştür. Ayrıca fabrikanızda oluşacak hırsızlık durumunda, yüksek çözünürlük ve özelliğe sahip bir güvenlik kamerası hırsızı belirlemenize ve onları adli merciilere sunmanıza yardımcı olacaktır.

Kalite Kontrol Sağlar : İp Kamera Sistemleri teknolojisindeki gelişmeler sonucu video izleme yoluyla kalite kontrolünü mümkün kılmıştır. Fabrika güvenlik kameraları kalite kontrol sürecinizi daha hızlı ve daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilir.

Uzaktan izleme Özelliği : Güvenlik kamerası sisteminin merkezi olan kayıt cihazları (DVR/NVR), güvenlik görüntülerinizi internet üzerinden yayınlamanıza olanak sağlar. Herhangi bir zamanda herhangi bir kameranızı kontrol etmeyi kolaylaştırır. Bu, özellikle büyük bir fabrikayı veya birden fazla konumu yönetiyorsanız bu iş yükünüzü oldukça azaltır.

İşyeri Güvenliği : Otomatik süreçleri güvenli bir şekilde izlemek veya çalışanları zarar görmekten korumak için tehlikeli makinelerin yakınına güvenlik kameraları yerleştirilebilir. Bu, yıllardır güvenlik kameraları için popüler bir kullanım olmuştur ve teknoloji ilerledikçe daha verimli hale gelmiştir.

Kurulumu kolay : İP kameralı bir sistemin kurulumu ve bakımı kolaydır. Elektrikli el aletleri ve teknisyenler gerektiren analog muadillerinden farklı olarak, yapmanız gereken tek şey kameraları monte etmek ve NVR cihazınıza veya bir bilgisayara bağlamaktır.

Fabrika Kamera Sistemleri Nasıl Kurulur ?

  • Fabrikanıza gelen  ziyaretçinin iyi bir görüntüsünü yakalamak için kameraları ofislere, üretim alanlarına ve nakliye/alma alanlarına giriş ve çıkışlara yerleştirin.
  • Çalışma katları ve depolama alanları gibi açık alanlardaki kameraların, her köşedeki kameralarla veya tavana monte edilmiş dome kameralarla kapsamlı bir şekilde kaplandığından emin olun.
  • Daha hassas alanlar (örneğin tehlikeli makineler, değerli hammaddeler vb.) sabit kameralarla görüntülenebilir.
  • Birden çok üretim türünü yönetiyorsanız, çok büyük bir fabrikayı veya birden çok yeri yönetin; tüm tesislerinizin izlenmesini kolaylaştırmak için bir ip kamera sistemi düşünün.